تبلیغات
مرکز دانلود و اخبار روز - نبرد دوربین ها: HTC One در جدال با آیفون 5
مرکز دانلود و اخبار روز
پیش به سوی بهترین ها !!!
مرتبه
تاریخ : شنبه 12 اسفند 1391
چند روز پیش شرکت اچ تی سی با معرفی تلفن One حرکت جدیدی را در رقابت دوربین های موبایل آغاز کرد. این شرکت تصمیم گرفت از سنسوری با مگاپیکسل پایین تر استفاده کند اما در عوض ادعا می کند که فناوری اولتراپیکسلی این شرکت کیفیتی فوق العاده در تصاویر ارایه خواهد کرد.

حالا سایت سی نت آسیا یکی از نخستین بررسی ها را برای دوربین اچ تی سی وان انجام داده و آن را با دوربین آیفون ۵ مقایسه نموده است.

در ادامه مطلب مقایسه دو دوربین را ببینید.
htcone_portrait_.jpg

این تصویر با اچ تی سی One گرفته شده و روی صورت سوژه فوکوس شده است. نتیجه حاصل تصویری شفاف است اما هنگام زوم روی تصویر، می بینید که کمی جزییات از دست رفته است.


iphone_portrait_.jpg

تصویر آیفون ۵ دارای جزئیات بیشتری است اما انگار نور زیادی دریافت کرده. در نهایت به نظر میرسد که تصویر HTC One در این مقایسه دلپذیرتر باشد.


iphone_studio_.jpg

یک تصویر استودیویی با اچ تی سی One در این تصویر رنگ ها واقعی تر دیده می شوند اما فوکوس دوربین کاملا صحیح نیست.


iphone_studio_.jpg

آیفون ۵ همه چیز را در فوکوس قرار داده و رنگ ها غنی تر به نظر می رسند.


تفاوت زیاد نیست؟

هر دو دوربین عکس هایی خوب می گیرند. اچ تی سی وان در جزئیات در حالت عکس برداری ماکرو و نور کم تصاویر بهتری میگیرد اما وقتی از نظر رنگ آنها را مقایسه کنیم آیفون در جایگاه بالاتری قرار دارد.با مقایسه دیگر جزییات هم می بینیم که هر دو دوربین تا حد زیادی مشابه هم عمل کرده اند و دوربین اچ تی سی به طور کلی عملکردی خوب دارد اما تفاوت در کیفیت تصاویر، آنقدر زیادی نیست که فناوری اولتراپیکسل اچ تی سی را یک انقلاب در عکاسی موبایل بدانیم.لازم است تاکید کنیم که نرم افزار عکاسی اچ تی سی وان که مورد بررسی قرار گرفته، هنوز نهایی نبوده و ممکن است هنگام ارایه این تلفن به بازار شاهد تغییر در کیفیت عکس ها باشیم.نظر شما در این مورد چیست؟ عکس های کدام تلفن بهتر است؟
منبع: نارنجی


طبقه بندی: اخبار روز جهان، 
برچسب ها: آیفون، دوربین، مقایسه، HTC One،
ارسال توسط پیمان
آرشیو مطالب
لینکدونی
امکانات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم