تبلیغات
مرکز دانلود و اخبار روز - ایکس باکس جدید از قابلیت تشخیص گفتار پیشرفته برخوردار خواهد بود
مرکز دانلود و اخبار روز
پیش به سوی بهترین ها !!!
منابع نزدیک به پروژه کنسول بازی جدید مایکروسافت به The Verge خبر داده اند که "فناوری تشخیص گفتار" در ایکس باکس جدید به طرز چشمگیری بهبود یافته و این دستگاه که فعلاً با اسم رمز Durango شناخته می شود از 3 ویژگی "روشن شدن با تشخیص صدای کاربر، کنترل های صوتی، و تبدیل گفتار به نوشتار" پشتیبانی خواهد کرد.

این قابلیت های بهبود یافته به آن معنا هستند که کاربران ایکس باکس می توانند با گفتن Xbox on دستگاه را روشن کنند. همچنین به نظر می رسد که مایکروسافت در حال بررسی سناریوهایی است که با درخواست صوتی کاربر، سنسور کینکت افراد حاضر در اتاق را شناسایی و بازی های چند نفره مناسب را پیشنهاد کند.

این پشتیبانی جدید از دستورات صوتی شامل تشخیص زبان طبیعی نیز می شود، چیزی شبیه Siri که به کاربر امکان می دهد با پرسیدن سوال های غیر کلیشه ای مثل "الآن دوستانم مشغول چه بازی هایی هستند؟" به فهرست مورد نظر دسترسی پیدا کند. همچنین ایکس باکس جدید قادر خواهد بود پاسخ درخواست های جستجوی کاربران را بدهد که به این شکل تبدیل به یک سرویس جستجوی پیشرفته نیز خواهد شد.

در عین حال، کاربران قادر خواهند بود محتواهای ویدیویی را نیز با دستورات صوتی پخش کنند که شامل شروع به پخش از آخرین مقطعی که کاربر مشغول تماشا بوده نیز می شود. قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار نیز احتمالاً به این منظور در نظر گرفته شده تا پیام های کاربران را ثبت کند و ارسال کند.

کنسول بازی ایکس باکس 360 که محصول فعلی مایکروسافت در این عرصه به شمار می رود از تعامل طبیعی با کاربران محروم است ولی به نظر می رسد این شرکت تلاش های وسیعی در زمینه پردازش زبان های طبیعی انجام داده و می خواهد آن را به نقطه قوت دستگاه جدید بدل کند. در عین حال باید منتطر آمدن Skype  به کنسول جدید نیز باشیم.

گفته می شود که مایکروسافت در مراسمی اختصاصی پیش از گردهمایی سالانه E3 (نمایشگاه سرگرمی های الکترونیک) از کنسول جدید خود رونمایی خواهد کرد و در E3 2013 نیز آن را با جزئیات بیشتر به نمایش خواهد گذاشت. نمایشگاه E3 از 21 تا 23 خرداد بر پا خواهد بود.
طبقه بندی: اخبار روز جهان، 
برچسب ها: مایکروسافت، ایکس باکس، تشخیص گفتار، کنسول بازی، کاربر صوتی،
ارسال توسط پیمان
آرشیو مطالب
لینکدونی
امکانات جانبی

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم